13 בספטמבר 2012

מדריך לאיפור עיניים זהוב מושחר, לא לחורף בלבד

הערת המחבר-
חמישי שמח ושנה טובה לכולן, יכול להיות שזה נראה כאילו חזרתי מארץ איבוד הכה מפורסמת ותאמינו לי שגם ככה אני מרגישה.
מעבר הדירה לא היה קל ובין היתר האינטרנט החליט לפרוש למקום מסודר יותר כנראה כמה ימים אחרי שנכנסנו ואני מצאתי את עצמי מנותקת מהעולם הוירטואלי האהוב שלי.
והנה כחלק מעליה ניכרת באיכות חיי ומזלי שהתחילה בחטיפה ספונטנית לאילת, והמשיך בחזרתו של הפלא הטכנולוגי- אינטרנט, בדיוק כשחזרתי הביתה משם, החלטתי לא להתעכב יותר ולפרסם פוסט לחלוטין לא אקטואלי שנכתב אי שם לפני חודש ולא הצליח להתפרסם מעולם.
מקווה שתקבלו אותי חזרה =)
----
אני אוהבת שחור, לדעתי פריט שחור וקשוח משדרג כל דבר, גם העדין והרומנטי ביותר, גם בקיץ הנוראי והצבעוני הזה,
וכך גם באיפור עיניים- בסיס שחור יכול להפוך כל לוק רגיל להחריד למשהו מיוחד בעל עומק, כאשר כל מה שדרוש הוא להוסיף 10 שניות לאיפור כדי להוסיף צללית קרם שחורה או עפרון שחור.
כמובן שהאפקט הזה הכי גדול כשמדובר על צללית דואוכרומית, שהצבע השני והחבוי בה פתאום מקבל את הבמה,
אבל הצלליות הדואו כרומיות הן ממש לא היחידות שלא יזיק להן בסיס שחור, וגם צלליות שלא הכי טבעי להניח מתחתיהן שחור יכולות להשתדרג פלאים עם בסיס כהה.
אז הגיע הזמן שאפרסם את המדריך הראשון שלי, שמשלב בתוכו בסיס שחור ואת פלטת הצלליות המדוברת ביותר ברשת- הנייקד (1)
האיפור עצמו הוא מאוד פשוט לעשיה ואני מניחה שלמכורות שכמותכן יש את הפלטה הזו, או לפחות אחת דומה לה. וגם אם לא- הצבעים הם צבעים שלכל אחת שמחזיקה יותר מ10 צלליות במגירה יש כמותן.

אז למה להמשיך לברבר כשאומרים שתמונה שווה אלף מילים?


IMG_8806
כל הצלליות בלוק הזה הן, איך לא, מפלטת נייקד 1, וכל המברשות הן מהסט של אקוטולס, מתוך עצלנות גרידא. למי שלא עוקבת- מלא מלא ארגזים. עברתי דירה. אבל הן באמת עושות את העבודה ולדעתי יש שם את כל המברשות הנחוצות למראה עיניים שלם.

IMG_8826
בשלב הראשון הנחתי כבסיס צללית קרם אפורה, אבל כל חיינו המשותפים ניסיתי להכחיש את צבעה ולקרוא לה שחורה-
paintpot "blackground" mac.
IMG_8763


השבוע (הערת המחבר- כבר יותר בכיוון של חודש) היא זכתה לעוד תזכורת בבלוגיספרה הארצישראלית המצויה, מה שגורם לי לחשוב שעם כל הטרנד הקרמי החדש אנחנו יודעות מה טוב בשבילנו ולא שוכחות את הישן והטוב
לא התפרעתי איתה על כל העפעף ומעבר לו כמו שאני נוהגת לעשות, נשארתי רק בעפעף העליון ורק מתחת לקפל. את הזוית הפנימית השארתי נקיה. טישטשתי באמצעות מברשת ההיילייטר.

note to self: לנסות את הcolor tattoo השחורה של מייבילין. יש לי תחושה שמדובר כאן על שחור פרופר.


IMG_8758
בסיס בלבד


על העפעף מעל הצללית ה"שחורה" (נו תזרמו איתי… אז מה אם היא לא) וגם מעבר לה מעל הקפל שמתי את smog הברונזית שמאוד מאוד אהובה עלי, בעזרת מברשת blend שמעולה להנחת צללית כשלא מחפשים דיוק אלא צביעת שטחים גדולים כמו שחיפשתי הפעם, ואני לא רואה איך היא בכלל יכולה לשמש לטשטוש, אנא גלו לי אם אתן יודעות.
בזוית הפנימית שמתי את half baked שגם אהובה עלי מאוד (לא תראו הרבה מקוריות בדעותיי על הצלליות בפלטת הנייקד, את רובן אני מאוד מאוד אוהבת, כמו שאר העולם) בעזרת מברשת shade שטובה להנחת צלליות יותר מדוייקת שכן היא יותר קטנה. גם להצללה בזוית החיצונית ובקו הריסים התחתון והעליון בטשטוש קל, וגם בזוית הפנימית כמו שאנוכי עשיתי הפעם.


IMG_8768


IMG_8769


IMG_8775


הצלליות עדיין לא מטושטשות כמו שאפשר לראות בגלל שכמו שאמרתי למעלה- עוד לא גיליתי איך בדיוק המברשת שמיועדת לטשטושים אמורה לטשטש בדיוק…

את הטשטושים עשיתי על הדרך כשהוספתי הארה על עצם הגבה עם צללית virgin, בעזרת מברשת ההיילייטר, שמניחה צללית באופן לא אינטרסיבי ולכן מתאימה להארה. הא! כל הכבוד לאקוטולס שהצליחו לייעד מברשת ליעוד שהיא מסוגלת לעשות! למרות ששוב- לדעתי היא מברשת טשטושים לכל דבר ולכן גם טישטשתי איתה ועם שאריות של צללית virgin את קוי המתאר של הצלליות


IMG_8777


תיחום תחתון עשיתי עם darkhorse בעזרת מברשת העפרון ה-מ-ד-ה-י-מ-ה!


IMG_8778


וזו התוצאה so far

IMG_8781


IMG_8783סיימתי את העיניים בתיחום פנימי של כל העין עם soft eye pancil של קורס שסקרתי והיללתי כאן, והמסקרה האהובה עלי טלסקופיק של לוראל. כן, ידוע לי שבתחום המסקרות אני משעממת, אבל כל כך קשה לי לא לבחור אותה. היא עושה בדיוק את מה שאני אוהבת.

IMG_8785


ופיניטו לה עיניים

IMG_8786


IMG_8789


IMG_8792


וזו התוצאה בתאורות שונות. למרות שאין הנחתום מעיד על עיסתו אני חייבת להודות שלדעתי התוצאה מוצלחת. אני מאוד אוהבת להגיע לתוצאות שנראות מרשים למרות שבפועל העבודה היתה מהירה ולא מדוייקת. אני אוהבת איפור פשוט, קצת מעגלת פינות בתהליך ודאי שמתן כבר לב, ואין דבר יותר משובב לב לעצלנית כמוני להגיע לתוצאה בה לא רואים (אני מקווה) כמה זמן לא השקעתי.

בשביל לסיים את הלוק:


 • MISSH BB CREAM גוון 21 ו23 מעורבבים,
 • מתחת לעיניים ועל החברים הלא רצויים שצצו לי- גלגל הקונסילרים של עופרה.
 • פידרתי עם rich and moister- gade גוון 10
 • הצללה עם הברונזר של לנקום שסקירונת עליו אפשר לקרוא כאן
 • סומק עלום ומדופט של קרליין, עמכם הסליחה. אבל יש לציין שכבר כמה שנים שאני ממשיכה להשתמש בו, ואני בעצמי מופתעת לטובה כל פעם מחדש.
 • לגבות בעדינות עפרון גריז טופ של אורלן

את הסומק הנחתי פחות על תפוחי הלחיים ויותר מעל ההצללה ולכן קשה להבחין בו בצילומים. אני אוהבת להשאיר את מרכז הפנים חף מצבע כמה שיותר כשאני יוצאת לסידורים בשמש הזאת, כי אחרי כמה דקות יצטרף לאיפור אורח לא קרוי הלא הוא ההסמקה הפולנית המצויה, שקצת מחמיא מדי לקרוא לזה "הסמקה", יותר בכיוון של "למה הפרצוף שלך סגול לעזאזל?!" ואני לא הולכת לעודד את התופעה עם סומק!


IMG_8801

על השפתיים שפתון אינטואיטיבי של לוראל מגלוסיבוקס פברואר, שהתחלתי לאהוב בדיליי של כמה חודשים. מעולה לי ולשכמותי שלא אוהבות שפתון אבל בכל זאת רוצות לפעמים משהו, אפילו אם כמעט בלתי נראה, על השפתיים.

IMG_8803

מלבד המברשות של אקוטולס השתמשתי גם במברשת סומק של ירין שחף, שעדיין מריחה כמו עז אחרי עשרות חפיפות, ובמברשת פודרה SS134 במספור הישן של סיגמא.

ותמונות של הכל ביחד


IMG_8807


IMG_8820


IMG_8822

IMG_8806

אז מה דעתכן?
המדריך מפורט מספיק? הייתן רוצות יותר פירוט? מה חסר?
ומה אתן אומרות על בסיס שחור- לחורף בלבד או ש365 ימים בשנה?
מקווה שאהבתן וסופ"ש מעולה =)

***עדכון קטן על מבצע***
הזכרתי למעלה את הצורך (באמת צורך!) לנסות את צלליות הקרם החדשות של מייבילין, והיה זכור לי מבצע בסופר פארם שאם קונים 2 מוצרים של מייבילין מקבלים צללית קולור טאטו ב10 ש"ח. אז לא התאפקתי וקפצתי לסופר פארם ומה גדולה היתה אכזבתי שהורידו את שלט המבצע. 
אבל לא ויתרתי וביקשתי לבדוק בקופה. 
אז המבצע עדיין קיים, וככל הידוע לי מסתיים רק ב24 לחודש, וגם אם אין שלט אל תוותרו. 
אני הבעלים הגאה ל3 צלליות חדשות שעלו ביחד 80 ש"ח, לצערי השחורה לא בינהם כי נגמרה...

15 תגובות:

 1. יפה מאד ומאד מחמיא לך :-)
  את צריכה בהחלט לבדוק את הצללית קרם השחורה של מייבלין, היא נהדרת.

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה. מאז הספקתי לקנות לי כמה, אבל צערי לא את השחורה. החיפוש אבל בהחלט מעלה הילוך אחרי המלצה ממך =)

   מחק
 2. השפתון מקסים עליך , עליי יצא גוון מוזר וזרחני קצת ;)

  כמוך גם אני רוצה לבדוק את הקולור טאטו , עד שהיה לי חשק לרכוש - לא היה את הגוונים שרציתי, שחור כן היה אבל משום מה הוא ניראה לי מלכלך אם כי לפי הטוטוריאל שלך זה לא כזה מסובך לעבוד עם צללית קרם שחורה! :)

  השבמחק
  תשובות
  1. צללית קרם שחורה לא יותר מרוכבת לעבודה מכל צללית קרם כהה אחרת, ולדעתי היא מאסט באוסף! יש עכשיו מבצע של הצלליות בסופר פארם כמו שעידכנתי בפוסט אז אם לנסות את הצלליות זה עכשיו =)

   מחק
 3. איפור כל כך יפה לטעמי. אין לי את הנייקד אבל אני מתכננת על הנייקד 2. המדריך כיפי ומספיק מפורט.
  אני בעד בסיס שחור!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה, אוהו גם אני מתכננת על הנייקד 2 אבל עוצרת את עצמי במאמצים רבים.

   מחק
 4. יצא מקסים! אני ממש אוהבת את הנייקד שלי ובמקרה התאפרתי איתה היום :). ניסיתי בחנות את הצללית השחורה של מייבלין והיא זהה לחלוטין לאייליינר ג'ל שלהם אז אם את לא מוצאת את הצללית האייליינר הוא סוג של דיופ שלה!

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה על הטיפ (והמחמאה), אזכור אותו כשימאס לי מהמצוד אחר הצללית.
   "במקרה" אני מתאפרת איתה בכל יום שני בו אני מוצאת את עצמי חסרת מעוף... היא פשוט מעולה בשביל זה

   מחק
 5. נראה שכולם עוברים דירה לאחרונה, הא?
  אני מאוד מקווה שלא יהיו לי תקלות עם חיבור האינטרנט..
  בעקרון ביחידת הדיור שלי יש אינטרנט של בעל הדירה, אבל החיבור שאני צריכה הוא לא בדיוק "קריאת מיילים"
  וחוץ מזה מעדיפה שלא להסתמך על אחרים בעניין הזה..
  לכן הזמנתי התקנה ליום המעבר ואני אומרת לעצמי - אם יהיו תקלות - טכנית יהיה שם אינטרנט.
  מה שכן, בדירה שאני גרה בה עכשיו כמעט שבוע (!) לא היה לי אינטרנט.
  חייבת לציין שהזמן הזה בלי אינטרנט היה בין היעילים ביותר שהיו לי.. אין שום הסחות! רק אני והניירת, והקרטונים...

  מסכימה איתך. אני מאוד אוהבת איפורים עם בסיס כהה. בין האריזות שלי בחרתי לקחת 2 אפשרויות לבסיס - הפריימר הרגיל שלי והצללית האפורה אספלט של אינגלוט.
  נכון שאפשר לעשות גם אייליינר עם הצללית הזו, אבל בחרתי בה מכל האחרות בגלל שהיא יכולה לתת לי מראה "מושחר" ברגע.
  למען האמת, אני עדיין תוהה איזה איפור לעשות בחג ממש בא לי להשתמש בדו-כרומית של עפרה (הירוקה זבוב הזו) בשילוב עם האפור אספלט של איגלוט יכול להיות טוב!

  קצת בלבלת אותי :) אם את מדברת על הפיינטפוט אז קוראים לה Black Ground אם את מדברת על הפלואידליין קוראים לו Black Track
  הראשון, הוא ללא ספק אפור כהה. השני, הוא שחור משחור! :)
  היה לי את הבלאק גראונד אבל לא הסתדרתי איתו אז העברתי הלאה. המרקם שלו נוראי!!! בסופו של דבר בחרתי להחליף אותו בצללית האפורה אספלט של אינגלוט
  כי להרגשתי לא יהיה הבדל ממש גדול בין השחור השחור לבין האפור הזה. אבל ה NOTE התקבל.. שאלה מצוינת השחור של מייבלין..

  אהבתי מאוד את המראה הסופי. אין לי את הנייקד (ואני לא יודעת אם יש לי צלליות דומות לה) אבל המראה הזה ללא ספק קלאסי. והשילוב בין הגוונים הוא בדיוק מה שצריך למראה מושחר ובכל זאת אלגנטי :)

  לקח לי הרבה מאוד זמן לשים סומק. הייתי מתאפרת ופשוט מוותרת על החלק הזה כי - גם ככה הלחיים שלי יהיו אדומות ברגע שאני אצא מהבית..
  מאז איכשהו למדתי להסתדר עם העניין..

  בעיני מספיק מפורט. נראה לי מעייף וטרחני לכתוב את כל השלבים..

  שאלה טובה העניין הזה עם 365 או רק בחורף. אצלי זה עניין של תחושה כללית. אבל ברור לי שהרבה פעמים המראות המושחרים האלה מטרידים אנשים מסוימים
  ואז אני מקבלת הערות שהאיפור כהה מידי..

  אני לא ממש בקטע של קניות עכשיו, אז אצטרך לבדוק מה העניינים עם המבצע הזה אחרי החג..

  השבמחק
  תשובות
  1. את עשית דבר חכם מאוד כשהזמנת טכנאי להתקין אינטרנט משלך ביום המעבר, זה משהו שאני לא עשיתי כנראה בעיקר מחוסר הנסיון שלי (אחרי הכל זה מעבר דירה ראשון). גם לנו יש אינטרנט מבעל הבית, והוא על הפנים- פועל יום ואז מתנתק לשבוע, וגם אנחנו (בייחוד החבר שהוא איש מחשבים במקצועו) לא בדיוק צרכנים של אינטרנט-מיילים. ראבק- זה יותר חשוב ממקרר! =)
   אני בניגוד אליך לא ממש הייתי פרודוקטיבית בגלל מסכנות יתר, פשוט לקחתי את הלפטופ וירדתי למקומות עם WIFI, ממש מכורה...
   לי עד שהתחלתי ללמוד לא היה בעיה עם איפורים שחורים כל השנה, הייתי בנאדם של לילה, עובדת בארים אפלוליים, אבל פתאום לפני שנה יצאתי לאור השמש והשאלה התחילה להציק לי.
   לא מאמינה שלא שמתי לב לטעות עד עכשיו... אכן השתמשתי בבלאקגראונד. יתוקן ברגע שאסיים לכתוב לך. אני מאוד אוהבת את המרקם שלו אבל מבכה את העובדה שהוא כל כך שימרי. מצד שני יש את הבלאקטראק שמתקבע בשניות וצריך להיות סופרמן כדי להספיק לטשטש אותו כמו שצריך. אז אין ברירה אלא לנסות את של מייבילין.
   אני אוהבת את התגובות שלך =) ושוב בהצלחה במעבר. מסתבר שכולן עוברות עכשיו, קטע...

   מחק
  2. לומדים מניסיון, לא? :) עברתי בפעם הראשונה עם בן זוג בגיל 21. מאז גרתי ב 5 דירות - עכשיו אני עוברת לשישית..
   אני לא מצליחה להזכר למה היתה לי בעיה כאן עם החיבור של האינטרנט ולמה זה לקח כ"כ הרבה זמן... אבל בכל מקרה, היו לי דוחות כספיים לעשות עבור העמותה שאני הגזברית שלה, ופשוט לא מצאתי את הזמן לשבת בצורה מסודרת על כל החישובים, על כל הניירת וכל הדברים שצריך לסדר ואז, כשלא היה לי אינטרנט פשוט ישבתי וסידרתי את כל הדברים, תייקתי וכאלה וזה היה אידיאלי! אז גם לא היה לי ניסיון עם הדוחות האלה והייתי די מבולבלת (מה שאומר שזה לקח סתם יותר מידי זמן...).
   חוץ מזה אני זוכרת שעשיתי עוד דברים ותיוקים, לא יודעת של מה! וזה היה מעולה. וגם אני בדר"כ מכורה שחבל על הזמן לאינטרנט!

   אני משערת של"פעילי לילה" באמת מתאים האיפור השחור כל הזמן. אבל לעבודה משרדית (שאף אחת חוץ ממני לא ממש מתאפרת, ואם כן אז קליל קליל מאוד) זה נראה קצת טו-מאץ. למרות שאני אוהבת! וזה מה שהכי מדבר אלי.. אני משערת שזה תלוי סביבת עבודה. וגם תלוי במה העבודה שלך ממש.

   בהתחלה לא הבנתי כי הקופסית היתה נראית לי (ביחס למברשת) באמת פיינטפוט! אבל אז כתבת שהוא לא באמת שחור אז כבר לא הייתי בטוחה. שמעתי על כאלו שמשתמשות בבלאקטראק כבסיס אבל אמרו לי שהוא יבשושי יחסית אז כמו שאמרת צריך לעבוד ממש מהר. את יכולה לנסות לבדוק את צלליות הקרם של אינגלוט. גם יכולה לשמש כג'ל ליינר וגם כצללית קרמית - ובדיוק כמו שאת מחפשת את מאט.

   תודה :] כבר אמרו לי שזה כמו לקרוא פוסט נוסף חחחח

   זה הזמן לעבור - בקיץ. בעל הדירה שלי כמעט ולא הסכים להאריך לי את החוזה כי ביקשתי להאריך בחודשיים (עד סוף החודש הנוכחי) והוא פחד שהוא לא ימצא מישהו שרוצה לעבור באוקטובר כי יותר "מקובל" לעבור ביולי-אוגוסט. מה שכן, אני גרה 10 דק' נסיעה door-to-door מהמכללה שבה למדתי ולמי שלומד שם זה אידיאלי לעבור באוקטובר (כשהלימודים מתחילים לקראת אמצע-סוף החודש) אז במזל הוא מצא בחור שכזה והסתדר לי הארכת החוזה.

   מחק
  3. יש משהו בדברייך- אולי אם יקחו לי את המחשב אני סוף סוף יהיה מועילה.
   ת'אמת שאני הייתי שמחה לעבור באוקטובר אבל הדירות במרכז ירושלים נחטפות כאילו זה שוק- אנשים לא זזים מהדירה שהם רואים ומעיפים את כל מי שבא אחריהם לראות, מוכנים להתפנות רק אחרי שהם חותמים על חוזה. לקח לנו זמן והרבה דירות מפוספסות להבין את העקרון.

   אוי התחושה הזאת, שאף אחד מסביבך לא מתאפר. את יודעת מה אני עושה במקרה כזה? מדרדרת את כל מי שאפשר מסביבי, ש"יפלו" גם לאיפור, וככה מפסיקים לשמוע משפטים כמו "וואו, חגיגית היום.. לכבוד מה?" כל כך מרגיז.
   או שבסוף כולם לומדים- אני בגדר הדבר הכי קרוב לדראג קווין שיהיה להם אי פעם בעבודה/לימודים/חבורה, וזו עובדה.

   שתהיה שנה טובה, מתוקה (גם את וגם השנה)

   מחק
 6. יאא ממש היסטריה אי שם בירושלים.. בישובים בשרון, ובכלל, נראה דירות קטנות כאלה, שמתאימות לסטודנט ואולי בת/זוג אני משערת שזה אחרת. מעולם לא שכרתי דירה גדולה יותר משני חדשים (גם עם הפרשי הגודל בין הדירות היו גדולים) אז כנראה שזהו הסיבה שלא הרגשתי "מחטפים".

  אני חושבת שאצלי הם פשוט רגילים לאיפור וזהו. אבל אם זה טו-מאץ (ממש מודגש או ממש כהה) אז יש הערות (דווקא יחסית נעימות וקלילות לא משהו היסטרי). אין לי מה לדרדר אף אחת כי רובן לא קרובות אפילו לגיל שלי.. אם יעניין אותן - הן מוזמנות לדבר איתי..

  שנה טובה! :)

  השבמחק
 7. מאוד אהבתי את האיפור!
  הפוסט מספיק מפורט כדי להבין מה עשית שם :)
  לדעתי איפור מושחר יכול לעבוד 365 ימים בשנה, אבל צריך לדעת להתאים את מידת הכהות למקום ולזמן :) דווקא בקיץ אני עם איפורים בהירים בד"כ כדי שלא ייראה מועמס.

  גם אני ניצלתי את המבצע של מייבלין וקניתי 3 צלליות ב-80 ש"ח. זה יוצא מחיר זול יותר מהמחיר בארה"ב לפני מסים! מה שכן - לא ראיתי שם בכלל את הצללית השחורה (למרות שגם לא רציתי לקנות אותה :))

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה.
   כן, אה? כיף לדעת שפעם ב... אנחנו מצליחים לרדת מהמחירים של ארה"ב, ואז מרגישים כאילו הכל אפשרי =)
   ברור שצריך להתאים למקום ולזמן, למסיבת בריכה אין ספק שמעושן שחור עם אודם אדום אינה הבחירה הראשונה שלי...

   מחק

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...